سالهای گذشته برای توسعه‌ی فرانت‌اند سالهای خوبی بود. از تولد فریم‌ورک‌هایی برای ساخت اپلیکیشن‌های تک صفحه‌ای مانند backbone و آنگولار تا ابزارهای اتوماتیک‌کردن روندها مانند gulp و grunt و همچنین توسعه‌ی استانداردهای وب و پیشرفتهای چشمگیر جاوااسکریپت و اکمااسکریپت ۶ همگی دنیای توسعه‌ی وب را روشنتر و زیباتر از هرزمان دیگری کرده اند.

Yeoman ابزاری برای ساخت پایه‌های یک اپلیکیشن با چند دستور است. این ابزار به شما در ساخت استانداردی برای ساختار پروژه‌هایی که تا پیش‌ازآن ساختار مشخصی نداشتند کمک میکند که از ساختار استانداردی استفاده کنید. برای اینکار از مفهومی به نام جنریتور استفاده میشود. برای استفاده از یئومن باید بسته‌ی yo را از روی npm نصب کنید و پس از آن جنریتور مورد نظر خود را نیز نصب کنید و با دستور yo میتوانید از جنریتور نصب شده‌ی خود اسکفولد پروژه‌ی مورد نظر خود را بسازید.

برای مثال فرض کنید که شما یک پروژه‌ی فرانت‌اند با آنگولار‌جی‌اس قرار است بسازید. برای اینکار با نصب yeoman و یک جنریتور یئومن برای آنگولار میتوانید ساختار فایل‌های پروژه‌ی خود را  ساخته و به توسعه‌ی اپ خود بپردازید. بنا به امکانات جنریتورهای مختلف میتوانید در حین توسعه‌ی پروژه مدل‌ها، ویوها و کنترلرها و هرمفهوم دیگری که تعریف شده است را با یک دستور بسازید.